Podporné materiály na vytlačenie

Oblasť – Výchova, Rodičovstvo, Rešpektovať a byť rešpektovaný

Pri vzdelávaní sa v oblasti výchovy sa mi občas stane, že niektoré dôležité informácie mi jednoducho a bez varovania vyfučia z hlavy. Hlavne, ak mám plno ďalších súbežných aktivít. Čo je vlastne pri mojom blíženeckom znamení dosť často.

Keďže mi však stále veľmi záleží na tom, aby som mala čo najsprávnejší prístup ku svojej ratolesti, z času na čas si pripravujem vlastné plagátiky so záchytnými bodmi ako sa zachovať v rôznych ťažkých momentoch nášho spolunažívania.

A dnes prikladám plagát, ktorý som vytvorila ako pripomienku základných komunikačných schopností, hlavne pri komunikácii s dieťaťom. Tieto pravidlá však platia aj v komunikácii s dospelými. Rešpektujeme malých aj veľkých ;-)

5 základných komunikačných schopností

Jana
Jana
Som maminou 5 ročnej dcéry Simonky. Žijem s rodinou v Bratislave, vo svojom rodnom meste. Mám rada knihy a filmy rôznych žánrov. Obľubujem ručné práce a doma mám slušnú zbierku všakovakých kreatívnych materiálov. Keď mám priestor, siahnem po jednom, druhom či treťom. Mojím rodičovským cieľom je “vychovať” dcérku tak, aby z nej bola samostatná, sebaistá, empatická a šťastná bytosť. Rada by som to dosiahla “iba” tým, že jej budem vzorom, ktorý ju k tomu peknému žitiu inšpiruje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *