Odporúčané zdroje, kurzy a iné

Odporúčaná literatúra, poradenstvo, kurzy a iné

Za ten čas, čo hľadám fungujúce riešenia na Simonkin ekzém, som prešla rôznymi kurzami, seminármi, prečítala rôznorodú literatúru a zoznámila sa so zaujímavými ľudmi.

Mojím cieľom bolo a stále je, si rozširovať obzor a porozumieť tomu, prečo má zrovna moje dieťa ekzém, a to od malička. Toto porozumenie som pojala komplexne, z pohľadu celostnej medicíny, ezoteriky, vzťahových vzorcov, dedičnosti a výživy.

V tomto článku nájdete prehľad mojich poznatkov a skúseností.

 

Medicínska literatúra – netreba podceňovať zdravý sedliacky rozum ale radšej sa stať svojím vlastným doktorom.

MARTIN HIRTE, Očkováni – pro a proti

ROBERT S. MENDELSOHN, Jak pečovat o zdraví dítěte… navzdory  vašemu lékaři: Dielo, ktoré má čestné miesto v našej domácej knižnici a ktoré nikdy nezapadne prachom. Je to najlepší radca, keď sa ako čerstvý rodič stretávate s prvými chorobami detí. Ak chcete byť maximálne v obraze a nerobiť zbytočne paniku, túto knihu potrebujete mať doma. Nám pomohla pochopiť, kedy ani 40 stupňovú teplotu u našej dcéry netreba „liečiť“, ale iba dbať na dostatočnú hydratáciu organizmu.

Dr. Mendelsohn zastával vo svojej dlhodobej praxi významné posty. Za svoju prácu bol viac krát ocenený aj napriek tomu, že ostro kritizoval prístup väčšiny amerických pediatrov.

VILIAM DOBIÁŠ, Volali ste záchranku?

Očkování    DSC_0412   Volali ste zachranku-001

Knihy o výchove – pretože aj výchova vplýva na psychický stav a tým pádom aj na pokožku.

ADELE FABER, ELAINE MAZLISH – Ako hovoriť, aby nás deti počúvali.

TOM HODGKINSON – Líný rodič

TOM HODGKINSON – Ako si užívať život

 

DSC_0410  Líný rodič  Ako si užívať život

IVAN ŠTÚR – Kto chce žiť, nech sa kýve

ZDĚNKA JORDÁNOVÁ – Tvoje dítě jako šance pro tebe: Tvoje dieťa je tvoje zrkadlo. Využi túto príležitosť a dozvieš sa všetko o sebe. Takto nejako by sa dala stručne charakterizovať táto kniha. Kniha obsahuje celý cyklus ľudského života, všetky jeho významné fázy. Od plánovaného tehotenstva, pôrodu, cez pochvaly, narodenie súrodenca až po pubertu, rozvod a smrť. Dôležitý odkaz, ktorý si beriem osobne, „Pochopte svoj problém a nemusíte ho mať.“ Pomôžte vašim deťom pochopiť ich moc a stanú sa tak tvorcami ich vlastného života. Krásna kniha!

ZDĚNKA JORDÁNOVÁ – Poznej svuj cíl: Útla knižka nabitá informáciami a príbehmi o tom, čo sú to skutočné hodnoty v ľudskom živote a ako ich dosiahnúť. Jediný vhodný čas, kedy je možné niečo so svojím životom spraviť je prítomnosť. Šťastie nenájdeme vo vonkajšom svete, ale vo vnútri v nás. Najväčším problémom je to, že si stále vytvárame všelijaké výhovorky prečo sme to či ono nespravili. Sme majstrami v obhajovaní sa. Kniha je cenným sprievodcom počas vášho duchovného prerodu.

 

Kto chce žiť, nech sa hýbe  Tvoje díte jako šance pro tebe  Poznaj svuj cíl

JIŘINA PREKOPOVÁ, CHRISTEL SCHWEIZEROVÁ – Děti jsou hosté, kteří hledají cestu: Vychovávať deti znamená sprevádzať ich na ceste ich životom, byť im oporou a zahrnúť ich bezpodmienečnou láskou. Na konkrétnych príkladoch sa dočítame ako sprevádzať deti v každodennom živote. Ako sa rešpektujúco a milujúco zachovať počas zložitejších situáciach, akými sú povinnosti v domácnosti či agresívne správanie?

GARY CHAPMAN AND ROSS CAMPBELL – Päť jazykov lásky pre deti: Aký je primárny jazyk lásky vašeho dieťaťa? Ako sa to dá zistiť? Na tieto dôležité otázky by mal poznať odpoveď každý rodič. Ak budete rozprávať primárnym jazykom lásky vášho dieťaťa, ono sa potom bude cítiť pochopené a milované. A čo už je krajšie a hodnotnejšie ako šťastné a vyrovnané dieťa?

KARL HEINZ BRISH – Bezpečná vzťahová väzba: Kniha, ktorá by sa mala automaticky vydávať spolu s tehotenskou knižkou. Alebo aspoň pri odchode z pôrodnice. Prečo je táto kniha taká dôležitá a čo sa stane ak ju neprečítate? Nuž, nechcem vás tu strašiť, preto poviem len to, že ak si ju zadovážite (ideálne na začiatku tehotenstva), tak si ušetríte množstvo počiatočného a nechceného pochybenia pri budovaní krehkých väzieb s vašim prvorodeným dieťaťom. Autor pomocou príkladov odpovie na otázky, čo robiť ak dieťa nemôže spať, stále plače alebo kedy je vhodný čas na samostatné spanie.

JEAN LIEDLOFFOVÁ – Koncept Kontinua

Deti jsou hoste  Päť jazykov lásky pre deti  Bezpečná vzťahová väzba  Koncept Kontinua

 

Osobnostný rozvoj, motivačná literatúra – v čase, keď som bola ešte na materskej dovolenke a bola vyčerpaná zo všetkého a zo všetkých, som začala intenzívnejšie čítať motivačnú literatúru. Bola to prvá pomoc pre riešenie mojích denných frustrácií.

CARLOS CASTANEDA – Učení Dona Juana

ROBIN SHARMA – Tajné listy mnícha, ktorý predal svoje ferrari

 

Don Juan  Tajné listy mnícha

Nasledovné knihy som čítala vtedy, keď som sa viac začala zaoberať duchovnom, intuíciou, životným poslaním a zmyslom života. Hľadala som odpovede v každej možnej sfére svojho života. Nebránila som sa ponoreniu do takej témy, akou sú anjeli a putovani duší. Verím, že všetko v našich životoch má zmysel, že sme si to dokonca sami naplánovali ešte pred našim zrodením do tohoto sveta. Je to zvláštne, ale mne sa veľmi uľavilo, keď som začala veriť v existenciu duší. Niekto verí v Boha, niekto v Buddhu a iný zase iba v seba.

V konečnom dôsledku je to viera, čo nás spája. A to pomáha. Mne určite.

MITCH ALBOM – Strážca času

ROBERT SCHWARTZ – Plán vaší duše

WM. PAUL  YOUNG – Chatrč

 

Strážca času  Plán vaší duše  Chatrč

TODD BURPO – Nebo nie je výmysel

DON PIPER – 90 minút v nebi: Skutočné príbehy mám rada. Aj tento k nim patrí. Je o živote po smrti, teda o vzdialení sa duše z tela. V čase, keď som v duchovnej rovine hľadala odpovede na dcérkin ekzém som siahla aj po tejto knihe. Osobná spoveď autora o jeho posmrtných zážitkoch prispela k tomu, že som začala uvažovať nad tým, či Nebo ozaj existuje. Zamyslela som sa a pozrela na Boha z autorovho pohľadu. V istej rovine mi to otvorilo obzory a srdce voči druhým a ich názorom a presvedčeniam.

 

  90 minút v nebi  Nebo nie je výmesel

 

Prednášky, kurzy

Bratislava, 2014:

  • Naomi ALDORT – Naomi Aldort učí rodičov ako menit svôj vzťah s deťmi a namiesto nezhôd, odporu a boja prežívať slobodu, silu a radosť.

Bratislava, 2015:

  • ETT – Etikoterapia je autoterapiou, sebaliečením, rozpoznaním pravdy o sebe samom v prítomnom okamžiku. Pravdy o tom, čo v skutočnosti je príčinou ochorenia, nespokojnosti, neschopnosti žiť spokojný, šťastný život. Príčinu ochorenia, ale aj nehôd a úrazov vidí v narušených vzťahoch.

Osobné poradenstvo

  • CENTRUM ZDRAVÉHO ŽIVOTA, BA – osobné poradenstvo a Atlanstká kabala životného plánu.
  • ADVAITA, BA – osobné poradenstvo z pohľadu etikoterapie
  • ONE BRAIN, BA – riešenie vzťahových problémov
  • BIOREZONANČNÉ CENTRUM, BA – vyšetrenie orgánov a následné odporúčanie k zmene stravovacieho režimu a detoxikácií

Kvalitné informačné zdroje:

 

Čo z toho je pre vás zaujímavé a nové? Alebo naopak, máte aj vy niečo hodnotné, čo by ste radi zdieľali so mnou a ostatnými? Budem sa tešiť na váš názor v komentári pod článkom.

(Článok obsahuje affiliate linky. Viac o partnerskej spolupráci nájdete v sekcii Domov)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *