Jún a Júl bol o úplne nových prístupoch

oleje

Už ste skúšali Food detective test? A čo tak esenciálne éterické oleje?

My sme ho vyskúšali na základe odporúčania pani magistry v lekárni Vicky Wall, kde majú úžasný prístup a same krásne zaujímavosti ;-) Hľadali sme totižto iné riešenia na liečbu atopického ekzému, keďže žiadny z aktuálnych prístupov Simonke na kožu nezaberal.

Jún 2015

Do základu z bio panenského kokosového oleja som nakvapkala 5 kvapiek Levandule a 5 kvapiek Kadidlového oleja. Dva krát denne sme vtierali do postihnutých ložísk na Simonkinom tele.l

Po mesiaci sa stav nezlepšil, dokonca sa zdalo, že dcérka reaguje na túto kúru negatívne, lebo sa sťažovala, že ju to štípe.

Rozhodne však pokračujeme so zdravým jedlom a suplementami ako v januári 2015.

Liecebna kura Simonka

Júl 2015

V júli sme to skúsili inak.

Navštívili sme pani doktorku farmácie v lekárni Vicky Wall, v Bratislave. Po úvodnom rozhovore, kde si pani doktorka vypočula našu stručnú chronológiu vývinu ekzému a osobnostný profil dcérky, vyskúšala s virguľou nasmerovanou na dcérku ako reaguje na tri rôzne biochemické soli. Najviac reagovala na Nat Mur, esenciálnu minerálnu soľ, ktorá distribuuje správny pohyb vody v bunkách.

Zároveň nám doporučila si spraviť domáci test “Food detective test“, aby nám pomohol odhaliť problematické potraviny. A ako posledné odporúčanie, nám poradila kúpeľ z bylinky Praslička roľná.

Všetko sme na nasledujúci deň zaradili do nášho denného rituálu. Tabletky (homeopatiká) Nat Mur aspoň 4 denne, respektíve, ak si bude dcérka pýtať viac, tak aj viac. Že to máme nechať na ňu. Večer sme spravili kúpeľ z byliniek. Ževraj už po prvom aplikovaní, by sme mali vidieť, či bude alebo nebude pozitívne účinkovať na kožu. V našom prípade, tento kúpeľ neúčinkoval.

Food detective test (ktorý stál až 80 eur!) odhalil citlivosť na vajcia a kešu orechy. Slabú alergiu na para orechy, veľmi slabú reakciu na tvrdú pšenicu, lepok, mandle, vlašské orechy, kravské mlieko, strukoviny, zázvor.
Od 1.8. sme začali túto diétu, keďže dcérka chodila ešte v júli do škôlky, kde takúto stravu nemali. Po 30 dňoch by sa mali dostaviť výsledky.

Výsledok

Pokožka je stále svrbivá a červená na tých istých miestach. Vzadu na ľavom stehne som našla malý pľuzgierik, taký, aké sa jej robili na rukách medzi prstami. Toto bol výsledok po dvojtýždňovej bezvaječnej a bezorieškovej diéte.

Po mesiaci, kedy sme dodržiavali striktnú diétu podľa výsledkov z Food detective test, sme nezistili absolútne žiadnu zmenu k lepšiemu. Konzultovala som to vzápätí s Vicky Wall, kde som sa dozvedela, že treba túto diétu držať omnoho dlhšie, aby priniesla jednoznačné výsledky.

My sme však v tejto diéte nepokračovali, ale išli na oddelenie imunulógie, na krvné testy.

Jana
Jana
Som maminou 5 ročnej dcéry Simonky. Žijem s rodinou v Bratislave, vo svojom rodnom meste. Mám rada knihy a filmy rôznych žánrov. Obľubujem ručné práce a doma mám slušnú zbierku všakovakých kreatívnych materiálov. Keď mám priestor, siahnem po jednom, druhom či treťom. Mojím rodičovským cieľom je “vychovať” dcérku tak, aby z nej bola samostatná, sebaistá, empatická a šťastná bytosť. Rada by som to dosiahla “iba” tým, že jej budem vzorom, ktorý ju k tomu peknému žitiu inšpiruje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *