Ďalšia liečebná metóda – tentoraz diagnostika podľa očnej dúhovky

44-beautiful-eyes-photography_24

Irisdiagnostika, tiež nazývaná iridológia.

    Je to metóda na diagnostikovanie zdravotného stavu človeka z očí – dúhovky, zreničky, očného bielka. Keď v tele začína proces oslabenia či choroby, naše telo to ihneď signalizuje v podobe znakov a farieb v dúhovke oka. Ak je orgán v tele oslabený, napadnutý, sú nervové zakončenia pri orgáne viac dráždené z dôvodu zmeny chemizmu, elektricity a mechaniky v tkanivách. (úvod podľa www.irisdiagnostika.sk).
Vyšetrenie prebieha tak, že terapeut odfotí zvlášť každé oko a to zblízka. Potom pohľadom skontroluje očné bielka a zreničky, pigmenty a ich odtiene.

    Do 15 minút je to celé hotové, avšak pri deťoch to môže byť o niečo dlhšie. Nie je to nepríjemné, možno len ten spôsob držania hlavy môže byť dieťaťu nepríjemný. O hodinu na to si môžete prísť pre detailné výsledky a odporúčania. Cena vyšetrenia je cca 30 eur.
V našom prípade prebiehalo všetko hladko a bez nátlaku, pretože sa dcérke dostalo veľmi milého a ohľaduplného prístupu.

    Na úvod sme sa dozvedeli, že dcérka je hemangiotický genetický typ (prechod zmiešaného a hematogenného typu). To sme nevedeli a zatiaľ ani nevieme, k čomu nám táto informácia bude :-)
Z celkového vyšetrenia vyšlo, že dcérka má slabší pitný režim a jej krv je zanesená tažkými kovmi, zrejme ako dôsledok pôrodu. Avšak jej celkový zdravotný stav je pomerne dobrý. Pri diagnostike okružnej zóny nám pán terepeut povedal, že Simonke v trávení dominuje pankreas, čo v praxi znamená, že sa má vyhýbať nezdravým sladkostiam.

    Vo vyššom veku sa u nej môže prejaviť predispozícia na slabšie žily a menej funkčnú štítnu žľazu. Máme spevňovať a vyživovať steny ciev, podporiť čistenie krvi dostatkom tekutín.

Dostali sme nasledovné odporúčania na riešenie jej súčasného zdravotného stavu

1. Podporiť pitný režim, cca 1,5l denne
2. Obmedziť až vylúčiť biely cukor
3. Prečistiť organizmus prírodnými látkami

1. Podpora pitného režimu

Simonka necíti smäd v zimnom období a tak sme ju neustále vyzývali k tomu, aby sa napila. Nie je jednoduché mať pod dohľadom pitný režim druhého človeka a tak sme zaviedli nový systém.
Dcérka si ho vymyslela sama a tým pádom je viac motivovaná ho nasledovať. Na papier si nakreslí malý obrázok s pohárom, vždy keď dopije jeden celý hrnček. Vypije takto 6 pohárov denne.

pocitanie poharov

     Na odporúčanie sme kúpili čaj z koreňa Lopúchu a ten podávame 1x denne po dobu 3 týždňov. Potom týždeň pauza a znovu opakovať 3 týždne. Takúto kúru môžeme zopakovať opäť o 3 mesiace.
Inak je zaujímavé, že na 3 rôznych vyšetreniach vyšlo, že Simonka má zhoršený pitný režim. Pri biorezonancii, diagnostike virguľou a teraz aj pri irisdiagnostike. Či je to pravda, alebo bežná prax, nikdy nie je na škodu podporiť pitný režim.

2. Vylúčenie bieleho cukru

    V rámci domácnosti a stravy v škôlke máme istotu, že biely cukor sa do dcérkinej stravy nedostane. Čo však s potravinami – polotovarmi, ktoré kupujeme bežne? Napríklad jogurty, kompóty, džemy, pečivo…. som si istá, že biela droga je dnes už takmer vo všetkom.

    Čo sa týka jogurtov, mali by sme kupovať ovčie a kozie biele jogurty a dochucovať ich čerstvým sezónnym ovocím (pričom dcérku zároveň naučíme, aké ovocie je sezónne). Kompóty a džemy budeme vyberať s ešte väčšou dôslednosťou a už len raz za čas. Nie som zrovna domáca gazdiná, takže prípravu vlastného bio džemu a kompótu nevidím reálne. Avšak viem, kde môžem zdravé a kvalitné potraviny kúpiť. Veľmi rada zároveň podporím lokálnych drobných výrobcov.

3. Prečistenie organizmu

     Nie je veľmi známe, že už aj pri malom dieťati je potrebná detoxikácia. Nie každý má tú vedomosť, ako veľmi dokáže plod ovplyvniť strava a prostredie jeho matky. Myslím si, že pred tehotenstvom som viedla pomerne zdravý životný štýl. To jest, nikdy som nefajčila, nepila a nebrala žiadne iné návykové látky (drogy, lieky). Pomerne pravidelne som sa hýbala a jedla som pestrú stravu.
Aj napriek tomu som dostala baktériu Helicobakter Pylori, ktorá aj po preliečení zostáva natrvalo v tele. A práve túto pliagu som preniesla na krehké telo môjho bábätka počas pôrodu. Terapeut z iridológie odhalil aj prítomnosť tažkých kovov v tele Simonky.

Jeho návrh detoxikácie je nasledovný:
• Probiotiká s obsahom Lactobacillus Rhamnosus – užívať 2 týždne 1x denne, po večeri. Pauza 2 týždne a potom zopakovať.
• Chlorella – začať od jednej tablety denne, po 2 týždňoch zvýsiť na 2 tablety denne. Ževraj top firma s týmto produktom je firma Green Ways.
• Často pridávať do jedla olej z Pestreca a po čase prestriedať s olejom z Tekvicových semiačok.

Na povrchové ošetrenie neodporúča mazať kyselinou mliečnou, nami tak zaužívanou, avšak nechať kožu voľne dýchať a iba 2x do týždňa na noc premazať s:
• Lopúchovým olejom, alebo koloidným zinkom, alebo detskou pastou „Pasta cum olei jecoris aselli“.

Liečebná metóda podľairisdiagnostiky

Záver

Túto kúru, aj keď ešte nie ucelenú, sme už zaradili do denného režimu od začiatku marca . Chýba nám doobjednať probiotiká, lopúchový olej, koloidný zinok a chlorellu a môžem začať sledovať vplyv na zmenu stavu pokožky.

Určite vás budem informovať o výsledkoch! Držte nám palce :-)

 

Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto metóde, kliknite na tento odkaz. http://www.realwoman.sk/vase-oci-zobrazuju-vsetko-co-sa-v-nasom-tele-odohrava-lubomir-janos/.

Jana
Jana
Som maminou 5 ročnej dcéry Simonky. Žijem s rodinou v Bratislave, vo svojom rodnom meste. Mám rada knihy a filmy rôznych žánrov. Obľubujem ručné práce a doma mám slušnú zbierku všakovakých kreatívnych materiálov. Keď mám priestor, siahnem po jednom, druhom či treťom. Mojím rodičovským cieľom je “vychovať” dcérku tak, aby z nej bola samostatná, sebaistá, empatická a šťastná bytosť. Rada by som to dosiahla “iba” tým, že jej budem vzorom, ktorý ju k tomu peknému žitiu inšpiruje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *